Вести

Sportski

Најнови спортски вести и резултати
 • Германија денес благодарени на мајсторијата на Тони Крос во 95-та минута остана во добра позиција за пласман во следната фаза. Погледнете го овој негов навистина мајсторски изведен слободен удар… Маестралниот слободен удар на Крос „злато“ вреден за Германија! (видео)

 • Maлку недостасуваше Германија да се најде пред елиминација… Германија мораше да ја победи Шведска за да остане во добра позиција за 1/8 финалето и на крајот победија и тоа со мајсторија на Тони Крос во 95 минута! Светскиот шампион започна силно, создаваше шанси пред голот на противникот, но во 32 минута следуваше вистински шок. Една … Готово е кога Германците ќе кажат крај – Тони Крос со мајсторија ги остави во живот!

 • Легендарниот ас сака да разговара со репрезентативците пред одлучувачкиот натпревар против Нигерија. Не се смирува бурата во аргентинската јавност и фудбалската репрезентација после дебаклот од Хрватска во второто коло на Мундијалот. Медиумите пишуваа и дека дел од играчите му откажале послушност на Самаполи, а денес легендарниот Диего Марадона побара од фудбалскиот сојузот да му овозможат … Марадона: Пуштете им да им објаснам некои работи на играчите

 • Германија вториот дел го започна фуриозно! После само две минути игра Марко Ројс успева да постигне гол за изедначување на 1:1. Germany goal pic.twitter.com/fTCvUzWKiX — Sure Kamhunga (@sure_kamhunga) June 23, 2018 Фуриозен старт: Ројс ја враќа Германија во игра! (видео)

 • Бразил бледо започна на Мундијалот во Русија, ремизираше со Швајцарија, а во второто коло ја победи Костарика со 2:0, но и двата гола беа постигнати во финишот од натпреварот. По првиот настап Нејмар доби огромен број на критики, а сега на стручњаците кои го критикуваат им се приклучи и легендарниот стратег, Фабио Капело. „Кога мене … Капело за Нејмар: Тој е симулант! Лесно паѓа и се валка по теренот

 • Шведска ги шокира Германците, Тоивонен погодува за водство од 1:0! Да потсетиме, ако Германија го изгуби овој натпревар ќе доживее елиминација…. ШОК за светскиот шампион: Тоивонен го лобуваше Ноер – Шведска води!

 • Луис Хамилтон стигна до пол позиција пред утрешната трка за големата награда на Франција. Иако поради дождот условите беа тешки, Хамилтон успеа да дојде до 75. пол позиција во кариерата, а најбрзиот круг во квалификациите го извозе за 1:31:271. Зад него заврши неговиот тимски колега, Валтери Ботас, додека трети беше возачот на Ферари Себастијан Ветел. … Пол позиција за Хамилтон во Франција

 • Вечерва се игра натпреварот помеѓу Германија и Шведска кој е од голема важност за двете селекции, доколку Германците го загубат овој натпревар уште во групната фаза би се соочиле со елиминација. На стартот од Германија има иницијатива и е подобар противник, но Швеѓаните сигурно ќе имаат што да му забележат на главниот судија. Беа ли … Требаше ли Шведска да добие пенал против Германија? (видео)

 • Според пишувањата на Газета дело Спорт, Милан во понеделник и официјално ќе биде казнет од УЕФА. Имено, извор близок на овој италијански медиум тврди дека милан ќе биде казнет со 30 милиони евра и едногодишна суспензија од Лига Европа. Милан сезоната во Серија А ја заврши на шестото место и го осигура пласманот во ЛЕ … Нови проблеми за Милан: Во понеделник стигнува жестока казна од УЕФА

Следи не на twitter