Вести

Sportski

Најнови спортски вести и резултати
 • Селекцијата на Србија вечерва загуби натпревар против Швајцарија во кој на полувремето имаше предност. Во Калинин град после 90 минути беше 2:1. Србита загубија, но сметаат дека биле оштетени во 72 минута од средбата при резултат 1:1. Во ситуацијата во која двајца Швајцарци жестоко го чуваа напаѓачот Митровиќ Србите сметаат дека биле оштетени за пенал. … ВАР не се огласи: Беше ли Србија оштетена за пенал? (фото+видео)

 • Селекцијата на Србија вечерва загуби од репрезентацијата на Швајцарија со резултат 1:2. Очекувано, стрелецот на голот Александар Митровиќ беше разочаран после натпреварот. „Не знам што се случи. Многу глупо, евтино, разочарани. Немам зборови. Место да го браниме резултатот, ние…Не знам…Не може да играте како мува без глава. Многу евтино примивме гол, глупаво, глупаво, глупаво“, изјави … Стрелецот на голот за Србија разочаран: Глупаво, глупаво, глупаво…

 • Денешната мундијалска програма беше затворена со натпреварот помеѓу Србија и Швајцарија. Натпреварот помеѓу Србите и Швајцарците заврши во корист на Швајцарија. Србија рано уште во петата минута успеа да стигне до водство. Митровиќ се закани со глава веднаш на стартот во првиот момент не успеа да погоди, но само неколку моменти подоцна по нафрлувањето од … „Бомба“ од Џака и гол на Шаќири за пресврт на Швајцарија, Србија за 1/8 финале ќе има пеколно тешка задача

 • Голот на Србија на стартот од натпреварот против Швајцарија ќе влезе во историјата на светските првенства. Имено со голот кој на Србија и донесе радост се изедначи рекордот на мундијалите уште од 1954 година! (во Швајцарија) На Мундијалот одржан во земјата на дешениот противник на Србите беше поставен рекорд од најдолга низа, 26 натпревари без … Мундијалски рекорд од 1954 година изедначен на натпреварот Србија – Швајцарија

 • Гранит Џака со фантастичен гол со удар надвор од шеснаесетникот стигнува до изедначување против Србија на 1:1. Швајцарија изедначува: „Проектил“ на Гранит Џака! (видео)

 • Трансфер пазарот во Мадрид сега и официјално е отворен. Како и што претходно се најавуваше, но голман на Реал Мадрид е младиот Украинец, Андреј Лунин. Овој 19 годишен голман доаѓа во Мадрид од редовите на украинската Зорја и дефинтивно претставува влог за иднината. Лунин е еден од најпреспективните голмани во Европа, успеа да запиша и … Официјално: Реал Мадрид доведе еден од најталентираните голмани во Европа

 • Како што пренесуваат англиските медиуми, Ливерпул наскоро би можел да ангажира нов чувар на мрежата. После катастрофалниот настап на Лорис Кариус во финалето од Лигата на шампионите, стана јасно дека „црвените“ ќе бараат нов голман. Симон Мињоле најверојатно ќе ја промени средината, Кариус ќе добие нова прилика, но и нов конкурент. Прва желба на Јирген … Бекер е прескап, Лено го избра Арсенал…Клоп нова опција бара во Серија А

 • Oва се сите опции во групата Д во последното коло. Моменталната ситуација во групата Д. Хрватска 6 (5:0) Нигерија 3 (2:2) Исланд 1 (1:3) Аргентина 1 (1:4). Селекцијата на Хрватска и понатаму не 100% прва, одлучува гол-разликата и во случај на пораз од Исланд и убедлива победа на Нигерија над Аргентина би бил втори зад … Aргентина и Меси се уште се „живи“: Сите опции во групата „Д“!

 • Селекцијата на Србија стигнува до рано водство уште во петата минута во натпреварот против Швајцарија, стрелец на голот беше Митровиќ. Србите брзо отворија: Тадиќ асистент, Митровиќ стрелец (видео)

Следи не на twitter