Вести

Sportski

Најнови спортски вести и резултати
  • Луис Муриел пред неколку дена пристигна од Севиља и денес дебитираше во дресот на Фиорентина со два гола. Двата гола беа пректасни соло акции на Муриел, но вториот беше вистинско ремек дело и сигурно ќе конкурира за гол на сезоната. Погледнете! #Muriel 😱😱 pic.twitter.com/RizwL2XxGA — Andrea (@andrea___182) January 20, 2019 Деби од соништата: Муриел го постигна голот на сезоната во Серија А (видео)

  • Ливерпул, Тотенхем и Евертон се силно заинтересирани за крилниот напаѓач на Бриж, Арно Греневелд, но последните информации се дека тој е многу поблиску до трансфер во Серија А. Греневелд игра фантастична сезона и го привлече вниманието на многу европски гиганти, а Бриж веќе одби една понуда од 10 милиони евра од страна на италијански Милан. … Милан ја „краде“ холандската ѕвезда пред носот на Премиерлигашите

  • Манчестер Сити запиша лесна победа на гостувањето кај Хадерсфилд (0:3) и ја продолжи трката со Ливерпул за титулата во Премиер лигата. Тимот на Гвардиола ја имаше иницијативата уште од самиот старт, а до водство дојде во 18-та минута преку голот на Данило. Во второто полувреме „граѓаните“ тргнаа од каде што застанаа. На 2:0 зголеми Стерлинг … Видео: „Граѓаните“ продолжија да им дишат во врат на „црвените“

  • Македонската ракометна репрезентација се пласира на 15-то место на Светското првенство, откако попладнево бевме подобри од Чиле 32:30. Капитенот Кире Лазаров не е ни задоволен, ни разочаран од пласманот, но е сигурен дека Македонија има ракометна иднина. „Не можам да кажам ни дека сум задоволен, ни дека сум разочаран од настапот. Доколку се фатиме за … Лазаров: Оваа репрезентација има иднина!

  • Шпанска „Марка“ го потврди она што веќе долго време се најавуваше – Азар одбил продолжување на договорот со Челзи и ги договорил личните услови со Реал Мадрид. Челзи е во незгодна позиција бидејќи Азар на лето влегува во последната година од договорот, па на крајот на следната би можеле да го изгубат бесплатно. Поради тоа … Откриени плановите на Перез: Покрај Азар пристигнува уште една ѕвезда од Островот

  • Шпанските и англиските медиуми се сигурни дека Еден Азар ја игра последната сезона на „Стенфорд Бриџ“ и на лето ќе се пресели во Реал Мадрид. Белгиецот одби да го продолжи договорот, па Челзи ќе биде приморан да го продаде, а „Марка“ открива дека трансферот ќе изнесува 100 милиони евра. „Сините“ веќе ја почнаа потрагата по … Челзи најде замена за Азар – тргнува по Кутињо!

  • Со Спортски и денес следете се што се случува на трансфер пазарот – БИДЕТЕ ВО ТЕК! –Тука може да се потсетите што се случуваше вчера на трансфер пазарот. -Само часови го делат Игуаин од трансфер во Челзи. Англиските медиуми пренесуваат дека Аргентинецот ќе биде меѓу најплатените играчи во Премиер лигата. (ОВДЕ) -Ново име на списокот … ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: ПСЖ нуди богатство за играч на Наполи, Челзи тргнува по Кутињо

  • Македонската ракометна репрезентација се пласира на 15-то место на Светското првенство, откако попладнево бевме подобри од Чиле 32:30. Во еден изедначен натпревар без многу мотиви за игра Македонија заслужено стигна до триумфот и со победа се завршува овој шампионат. По изедначеното прво полувреме на почетокот од вториот дел Македонија поведе со 21:18, а потоа противникот … Завршивме со победа: Македонија на 15-то место на Светското првенство!

  • Ѕвездата на Бешикташ, Рикардо Кварезма покажа дека е шоумен, па ја забавуваше публиката на мечот против Акхисар во турското првенство. Тој во еден момент стоеше покрај аут линијата и му ја провна топката меѓу нозе на судијата, за воодушевување на публиката. Видео: Погледнете што му направи „шоуменот“ Кварезма на судијата!

Следи не на twitter