Вести

Sportski

Најнови спортски вести и резултати
 • Обложувалницата Coinbet24 излезе со специјална понуда за вас „Екстра тикети“ на кој добивате 20% зголемени коефициенти секој ден. Coinbet24 е една од водечките обложувалници на македонскиот пазар и постојано ја зголемува својата понуда со цел да ги задоволи љубителите на обложувањето. „Екстра тикети“ е понуда која што сигурно ќе ви се допадне, бидејќи добивате 20% поголеми … Екстра тикети од Coinbet24: Зголемени коефициенти за 20% (24.09.2018)

 • Арсенал вчера го победи Евертон со 2:0, а еден детал после натпреварот многумина ги збуни. После натпреварот, во кој Евертон уште еднаш разочара, Марко Силва во микс зоната зборуваше за Скај Спорт. Имено, во позадина на рекламното пано беше сместен и Роуан Аткинсон. Нормално, тоа беше рекламен оглас за англискиот филм Џони кој на 5. … Менаџерот на Евертон даваше изјава за Скај Спорт, но кој е тој во позадина?

 • Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез истакна дека не сака неговиот клуб некои натпревари да ги игра во Америка. Ла Лига претходно склучи договор со медиумската компанија Релевент според кој некои првенствени натпревари ќе бидат одиграни на американско тло. Сепак, првиот човек на мадридскиот клуб тврди дека тие не се спремни да играат на друго … Перез: Не сакаме да играме во Америка

 • Maкедонскиот напапаѓач Мирко Ивановски денес одигра одличен натпревар за Хајдук на гостувањето кај Истра. Ивановски беше стрелец на два погодоци во победата од 2:4. Најпрво погоди за 3:0 во 36 минута, а во моментите кога Истра дојде до 3:2, постигна нов погодок за конечните 2:4. Хајдук победи со 2:4, Мирко Ивановски двоен стрелец (ВИДЕО)

 • Тимот на Џирона вечерва направи изненадување и остана непоразена на гостувањето кај Барселона на „Ноу Камп“. Возбудливо беше вечерва во Барселона каде што домаќинот ја пречека Џирона и на крајот гостите успеаа да стигнат до бод одигрувајќи 2:2. Натпреварот започна добро за Барса без најава за нешто неочекувано, Лео Меси постигна гол во 19-тата минута … Изненадувањето на денот: Џирона во натпревар со четири гола остана непоразена на „Ноу Камп“ (ВИДЕО)

 • Португалецот полека влегува во форма. Во рамките од петото коло во италијанското првенство екипата на Јувентус со 0:2 славеше на гостински терен против Фросиноне. Избраниците на Масимилијано Алегри промашија голем број прилики. Во текот на првите 45 минути не видовме погодок. Во вториот дел Јувентус нападна уште повеќе, но „бункерот“ на Фросиноне не попушташе. Така … Јувентус се мачеше, Роналдо го „скрши бункерот“ на Фросиноне, точка стави Бернардески (ВИДЕО)

 • Вечерва со почеток од 19:00 часот во Србија се игра 158-то вечно дерби помеѓу Партизан и Црвена Звезда: Следете го овој натпревар ВО ЖИВО!   ВО ЖИВО: Партизан – Црвена Звезда

 • Тимот на Арсенал стигна до предност од 2:0 во натпреварот против Евертон. Сепак, до вториот гол „топџиите“го постигнаа на нерегуларен начин, односно од офсајд позиции. Пјер Емерик Обамејанг беше во очигледна недозволена позиција кога топката беше упатена кон него, но главниот судија на натпреварот и неговиот помошник не реагираа. Ќе потсетиме во Премиер лигата се … ВАР нема во Англија, па Обамејанг си се израдува гол постигнат од огромен офсајд (фото+видео)

 • Навивачите на Партизан и Црвена Звезда полека пристигнуваат на стадионот во Хумска. Како и секогаш сигурно дека не очекува жешка атмосфера од 19 часот на стадионот на Партизан. Се очекува стадионот да биде полн, секако без оние т.н „тампон“ зони помеѓу „Гробарите“ и „Делиите“. Една од навивачките групи на Партизан веќе пристигна на стадионот каде … Партизан – Звезда: Се загрева атмосферата за 158-то вечно дерби (ВИДЕО)

Следи не на twitter