Вести

Жената ми забрани да одам на мундијалот

Меѓу навивачите на мексиканската фудбалска репрезентација присутни на Мундијалот во Русија се најде и фотографија во природна големина на навивач залепена на картонска кутија. Се работи за Хавиер кој доби забрана од дома да патува на СП.

 

На сината маица на картонот Хавиер пишува: „Мојата сопруга не ме пушти мене“.

Мексико на стартот на Мундијалот ја победи Германија со 1:0, а пријателите на Хавиер му ветиле дека картонот со неговиот лик ќе го носат со себе и на следните натпревари.

 

 

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Sportski

Најнови спортски вести и резултати
  • Португалецот полека влегува во форма. Во рамките од петото коло во италијанското првенство екипата на Јувентус со 0:2 славеше на гостински терен против Фросиноне. Избраниците на Масимилијано Алегри промашија голем број прилики. Во текот на првите 45 минути не видовме погодок. Во вториот дел Јувентус нападна уште повеќе, но „бункерот“ на Фросиноне не попушташе. Така … Јувентус се мачеше, Роналдо го „скрши бункерот“ на Фросиноне, точка стави Бернардески (ВИДЕО)

  • Вечерва со почеток од 19:00 часот во Србија се игра 158-то вечно дерби помеѓу Партизан и Црвена Звезда: Следете го овој натпревар ВО ЖИВО!    ВО ЖИВО: Партизан – Црвена Звезда

  • Тимот на Арсенал стигна до предност од 2:0 во натпреварот против Евертон. Сепак, до вториот гол „топџиите“го постигнаа на нерегуларен начин, односно од офсајд позиции. Пјер Емерик Обамејанг беше во очигледна недозволена позиција кога топката беше упатена кон него, но главниот судија на натпреварот и неговиот помошник не реагираа. Ќе потсетиме во Премиер лигата се … ВАР нема во Англија, па Обамејанг си се израдува гол постигнат од огромен офсајд (фото+видео)

  • Навивачите на Партизан и Црвена Звезда полека пристигнуваат на стадионот во Хумска. Како и секогаш сигурно дека не очекува жешка атмосфера од 19 часот на стадионот на Партизан. Се очекува стадионот да биде полн, секако без оние т.н „тампон“ зони помеѓу „Гробарите“ и „Делиите“. Една од навивачките групи на Партизан веќе пристигна на стадионот каде … Партизан – Звезда: Се загрева атмосферата за 158-то вечно дерби (ВИДЕО)

  • Eден од најдобрите фудбалери кои некогаш истрачале на зелениот терен, Лео Меси вечерва ќе постави нов рекорд во шпанската Ла Лига. Натпреварот кој Барселона вечерва го игра против Џирона ќе биде 423-ти за Меси во шпанското првенство со што ќе испише нова странива во историјата на ова првенство и ќе стане – странец со најмногу … Доволно е само да истрча на терен: Меси вечерва поставува нов рекорд во Ла Лига!

  • Денес во рамките од шестото коло во македонската прва фудбалска лига со почеток од 15:30 часот се одиграа четири натпревари. Академија Пандев не го дава врвот и со победата над Победа на гостински терен од 2:4 остануваат на лидерската позиција. Од самиот старт „пандевци“ тргнаа напаѓачки, а тоа им се исплатеше во осмата минуда кога … „Пандевци“ не го даваат врвот, Ибраими во 94-та минута ја „извади“ Шкендија

  • Хорхе Лоренцо доживеа тежок пад на самиот старт на трката во МОТО ГП за Големата награда на Арагона на која до крајот славеше Марк Маркез. Лоренцо на квалификациите оствари најдобро време и имаше пол позиција на оваа патека, но големите очекување од денешната трка за Лоренцо беа загубени на самиот старт. #MotoGPLorenzo accident#อุบัติเหตุ #PM⚽ #MotoGP … Најлошиот старт во неговата кариера: Тежок пад на Лоренцо уште на првата кривина (ВИДЕО)

  • Домаќинот имаше свои прилики, но сепак на крајот мораше да се помири со поразот. Во шестото коло од француската Лига 1, фудбалерите на ПСЖ славеа против Рен со резултат 3:1. Парижаните доминираа од самиот почеток на натпреварот, но домаќинот прв дојде до водство. Адриен Рабио си постигна автогол во 11-тата минута од средбата после еден … ПСЖ може и без головите на Нејмар, „светците“ со пресврт до победа против Рен (ВИДЕО)

  • Денес од 15:00 часот во рамките од петото коло во Серија А се одиграа три натпревари. Најголемото изненадување го приреди Болоња која ја совлада фаворизираната Рома на свој терен со резултат 2:0. Домаќинот до предност стигна во 36-тата минута кога Матиело со одличен удар го совлада Олсен кој беше немоќен. Не е дека Рома не … Рим со вакви резултати нема да види Скудето: Болоња ја победи Рома! (ВИДЕО)

Следи не на twitter